Vítejte na stránkách fotbalového klubu mládeže FK Vysoká nad Labem

Slide background
Velký úspěch Starší přípravky na mezinárodním turnaji v Praze STRAHOV CUP 2019
V konkurenci 16 týmu z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska a Dánska naši kluci a slečna obsadili třetí místo 🥉🏆.

2019 06 09 01

Porci šesti obrovsky těžkých zápasů jsme odehráli v sestavě: Michal, Tobik, Vojta, Péťa, Jáchym, Vojta, Ráďa, Valča, Tom, Dominik, Jířa, Martin, Šíma, Vašek a Ondra.

V pátek jsme se byli podívat a podpořit naše starší a o trošku úspěšnější kolegy z reprezentace na Letné v kvalifikačním zápase proti Bulharsku (2:1) za přispění našich hlasivek 🙂.

A v sobotu byli na řadě naši kluci a slečna, aby předvedli, co v nich je a co pilujeme na trénincích. 💪

2019 06 09 2

V prvním zápase (rozestavení 6+1) proti týmu ze Slovenska FKP Dúbravka Bratislava jsme byli daleko lepším týmem. Po šancích, které jsme bohužel neproměnili, jsme nakonec prohráli 1:2.
Smolný vstup do turnaje.
Ach ta naše koncovka😥.

Druhý zápas proti polskému týmu MKS Siechnice A jsme předvedli parádní fotbalové akce a po jednoznačné výhře 8:1 jsme oživili naděje na postup ze skupiny.

2019 06 09 3

Poslední třetí zápas ve skupině proti Polákům Uczniowski Klub Sportowy jsme navázali na výkon z předešlého utkání, po povedených kombinacích jsme slavili výhru opět 8:1 a mohli se radovat z postupu do finálové skupiny.
Jupíí naše koncovka 😀😀😀

2019 06 09 6

Po návratu na hotel Alexander nás čekala parádní večeře (luxusní domácí hamburger 🍔 s opečeným bramborem) a naše hvězdicky to nabudilo jak slavný tataráček kolegy trenéra Františka Straky.

Zápasy finálové skupiny jsme zahájili proti fotbalové akademii FC Wroclaw A, která ve své skupině soupeře vyloženě drtila. Věděli jsme, že nás nečeká žádné lehké utkání. Soupeře jsme zaskočili vysokým presingem a šli rychle do vedení 1:0, potom se do nás moc šikovní Poláci zakousli, ale do poločasu jsme vedení udrželi.
O přestávce jsme upozornili naše borce, aby nezaspali začátek druhého poločasu. I tak jsme fofrem inkasovali hned v první minutě (1:1).
Soupeř ještě zvýšil aktivitu a snažil se rozhodnout utkání v normální hrací době a vyhnout se penaltovému rozstřelu, ale naši bojovníci se semkli a z ojedinělé akce rozhodli velice náročné utkání v náš prospěch, výsledek 2:1 jsme ubránili a mohli se radovat z postupu mezi poslední čtyři nejlepší týmy turnaje.

2019 06 09 7

Zápas o finálovou čtyřku nám vzal hodně sil, a to se projevilo hned v začátku utkání o finále, kde nám byl soupeřem německý Nordberliner SC (pozdější výtěz celého turnaje). Na kluky německý jsme nestačili a po bojovném výkonu jsme prohráli 6:0 a mohli se připravovat na boj o třetí místo.

Utkání o třetí misto:
Proti polskému Sokołek Nisko jsme začali aktivně, ale i přesto jsme inkasovali po pěkné akci Poláků jako první. Naši borci ale nechtěli z turnaje odjíždět s nepopulární bramborovou medailí 🥔 a začali prodávat, co mají naučené z tréninků, po obratu na 2:1 mohla propuknout bronzová vysocká radost.
Tak jsme třetí no a coooooo.
Všem musíme poděkovat za přístup k celému turnaji a kladně hodnotíme i celkové ubytování a chování našich svěřenců, kteří skvěle reprezentovali náš klub. Je to prima parta a jsme moc pyšní, že je můžetme trénovat.