Vítejte na stránkách fotbalového klubu mládeže FK Vysoká nad Labem

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
FK Vysoká nad Labem - mladší přípravka, r. 2010, 2011 – zhodnocení sezóny jaro 2019

Dovolím si krátce napsat pár slov okolo činnosti mladší přípravky na jaře letošního roku 2019. Myslím, že základem všeho je možnost pravidelných tréninků v odpovídajícím prostředí, což se díky sportovní hale u nás ve Vysoké daří držet i přes zimu a to že jsme na cca 20 dětí 3 trenéři, kdy se pak tréninky většinou dají zvládnout a jsou pro děti přínosem. Také počasí u venkovní sezóny nám přálo a pamatuji si snad jen jeden či dva zrušené tréninky kvůli velkému dešti či zimě. V dubnu a květnu jsme sehráli druhou polovinu soutěže Okresního přeboru mladších přípravek, kdy jsme v 9-ti jarních kolech sehráli celkem 19 zápasů a kdo nás sledoval ví, že se nám podařilo všech 19 zápasů vyhrát a vstřelit v nich 163 gólů. Nakonec jsme v součtu s podzimními zápasy obsadili v tabulce celkové 2. místo, kdy do této soutěže se zapojilo 28 týmů působících pod Okresním fotbalovým svazem HK. Na první pohled je to krásný výsledek, já toto ale nechci zveličovat, tabulka prakticky není veřejná a o všem úplně vypovídající a jak jsem už řekl, v této kategorii není prioritní výsledek, ale aby děti měly dobrý pocit z fotbalu. Na druhou stranu i děti jsou soutěživé, vnímají to a pokud jim to dělá radost, proč jim nedopřát pocit výhry. Dalším postřehem je však fakt, že se nám podařilo posunout herní projev týmu a často vídáme „hezký fotbal“. Je to samozřejmě hlavně individuálním herním zlepšením každého, někdo je samozřejmě více, někdo méně šikovný, ale pokud to děti baví a sami vědí, že jim to jde lépe, tak je to jen dobře. My trenéři se snažíme pomalu i o nějakou týmovou souhru. Jako základ opět chci podotknout pravidelný trénink, protože jen tím se může dítě učit a zlepšovat. Zmíním i nominaci dětí na zápas, kterou jsem si nechal plně v kompetenci já. Vzhledem k tomu, že v této v soutěži jsme měli přihlášený 1 tým (tedy max. 10 hráčů k zápasu), je pravdou, že většinou základ do zápasů tvořily děti, které tady jsou nejdéle spolu od mini přípravky, dále pak ale byly brány další aspekty, např. samotné dovednosti, počet účastí na trénincích, přístup a chování při nich. Snažil jsem se i třeba dle soupeře, aby si aspoň v některých zápasech zahrály všechny děti.

Příští sezónu od září r. 2019/2020 , jak bylo informováno na schůzce, jsme se rozhodli přihlásit se do „kraje“. Bylo tak již učiněno a to z důvodu, že většina našich dětí je r. 2011 a zůstávají v mladší přípravce a tedy by mohli být schopni hrát vyrovnaně s mladšíma přípravkami bývalých okresních měst v našem kraji, kde mají určitě větší počet dětí na výběr. Kdybychom zůstali v „okrese“ hráli bychom často proti o rok i dva menším dětem a trochu by to ohledně fotbalového posunu nemělo smysl. Navíc v „kraji“ se hraje zápas zároveň na dvou hřištích, tedy jeden tým je rozdělen na dvě půlky a bude možnost, že prakticky vždy by mohly hrát všechny děti, kterých včetně nových příchozích by mělo být cca 18. Moje představa je taková, že by bylo nominováno vždy alespoň 14 až 16 dětí. I v této soutěži půjde především o rozvoj fotbalových dovedností.

Nakonec poděkování všem rodičům, příbuzným, známým, že děti nejen vozí na trénink, příp. zápasy, ale všeobecně ho podporují ve fotbalové činnosti v našem klubu. Se všemi se rádi uvidíme na závěrečném tréninku 21.6. 2019 po 16h při zápase rodiče vs. děti a následné rozlučce s fotbalovou sezónou, kde můžeme probrat Vaše náměty, postřehy apod. Nějaké jídlo pití budě zajištěno, uvítáme, když někdo něco drobného na zub přinese. -RS-

Za realizační tým FK Vysoká nad Labem, mladší přípravka: Roman Schmidt, Tomáš Feistel a Kamil Šic

Kde nás najdete